Політична партія «Наш край» вирішила саморозпуститися. Таке рішення ухвалив позачерговий з’їзд політсили, пояснивши його «критичною репутаційною шкодою», завданою структурі останнім часом.
На позачерговому 40-му з’їзді політичної партії «Наш край» делегати проголосували за припинення діяльності. У заяві зазначається, що це рішення стало наслідком суттєвих репутаційних втрат, які, за словами партійців, не дозволяють далі продовжувати роботу.
У партії нагадали, що протягом останніх років їм доводилося відстоювати своє право на діяльність у судах усіх інстанцій. Верховний Суд України визнав «Наш край» проукраїнською силою та поставив крапку в спробах ліквідації організації. Однак, попри перемоги в судах, партійці визнали: подальше існування структури стало неможливим.
Представники «Нашого краю» наголосили, що під час повномасштабної війни проти Росії понад 900 членів партії добровільно пішли на фронт, а впродовж десяти років діяльності політсила не мала жодних заяв чи дій на користь РФ.
«Війна чітко розділила суспільство: хтось став героєм, а хтось — зрадником. На жаль, у кожній структурі можуть з’явитися ті, хто співпрацює з ворогом. Але це не повинно кидати тінь на всіх. Герої заслуговують на відзнаки, а колаборанти — на суворе покарання», — йдеться у заяві.
Керівництво партії підкреслило, що всіх членів, які були викриті у співпраці з окупантами, виключили з лав. При цьому в «Нашому краї» закликали до персональної відповідальності за колабораціонізм.
«Наш край» наголосив, що кілька зрадників не можуть перекреслити внесок десятків тисяч людей, серед яких 10 тисяч членів партії та близько 1700 депутатів місцевих рад, які працювали на благо громад, займалися волонтерством і нині воюють на фронті.

